Planet of the Apes

Planet of the Apes

Ocena Redakcji

5

Zagraj

Nasza Opinia:

Najnowszy wideo slot produkcji NetEnt stworzony we współpracy ze studiem filmowym 20th Century Fox bazuje na wielokrotnie ekranizowanej historii znanej pod zbiorczym tytułem "Planeta Małp". Filmów kinowych, telewizyjnych oraz seriali nakręcono od roku 1968 kilkanaście, ale nasza gra opiera się na dwóch z nich: "Rise of the Planet of the Apes" z roku 2011(znanego pod polskim tytułem "Geneza planety małp") oraz "Dawn od the Planet of the Apes" z roku 2014 (po polsku - "Ewolucja planety małp").

Dlaczego aż dwóch? Bo gra jest podzielona na dwa pola gry, z pięcioma trzyrzędowymi bębnami na każdym z nich. Obie gry działają niezależnie i wygrywające układy na każdym z nich wypłacane są oddzielnie. Może poza jednym małym wyjątkiem, o którym niżej.

Automat do gry Online - Planeta Małp

Pole lewe, utrzymane w żółtej i raczej jasnej kolorystyce, to RISE. Głównymi symbolami są małpy oraz ludzcy bohaterowie pierwszego z filmów. Pole prawe, DAWN, przedstawia twarze bohaterów oraz małp z filmu drugiego. Tu jest już ciemniej i raczej czerwono. Na każdym polu gry mamy 20 płatnych linii i wiele ciekawych funkcji specjalnych.

Funkcja Stacked Wild

Fukcja Stacked Wild uruchamia się wtedy, gdy jeden z bębnów na lewym polu gry (RISE) zapełni się w całości znakami Wild. Wówczas na odpowiednim bębnie na polu prawym (DAWN) także pojawią się symbole Wild.

Funkcja Rise Bonus

Symbol Rise Bonus może się pojawić na pierwszym bębnie lewego pola gry. Wówczas każdy symbol człowieka oraz małpy, który spadnie na bębny lewego pola gry zamieni się w dodatkową nagrodę pieniężną. Oprócz tego wypłacone zostają zwykłe wygrane, które mogą się ewentualnie pojawić na płatnych liniach.Automat do gry Online - Planeta Małp

Funkcja Dawn Bonus

Symbol Dawn Bonus może wylądować na ostatnim, piątym bębnie prawego pola gry (DAWN). Funkcja ta przekształca wszystkie symbole małp i ludzi w ten sam symbol. Jeżeli występuje przynajmniej jedna zwycięska kombinacja, wybranym symbolem będzie symbol o najwyższej wartości w danej kombinacji. W innym wypadku symbol zostanie wybrany losowo.

Funkcja Dual

Czasami może się zdarzyć, że przed jednym z zakręceń przez ekran przebiegnie nam stado małp, aktywując Funkcję Dual. Na czym ona polega? Otóż na każdym polu gry (RISE oraz DAWN) wybrany zostanie jeden symbol, na każdym - inny. Wybrane symbole pozostaną na bębnach, które dalej się będą kręcić. Jeżeli nasze wybrane symbole pojawią się na którymś z bębnów, zostaną do nich przyklejone. Jeżeli symbol wylosowany na polu lewym spadnie na pole prawe, wówczas przechodzi na odpowiednie miejsce właściwego pola. I na odwrót. Takie kręcenie trwa do czasu, aż w obu obszarach nie będzie już żadnych nowych symboli. Wówczas następuje podliczenie wygranej, która zazwyczaj jest bardzo pokaźna.

Scatter

Na obu polach gry występują symbole Scatter, na każdym polu inne. I tylko trafienie co najmniej trzech Scatterów na jednym polu uruchamia grę bonusową z darmowymi spinami. Oczywiście każda z darmowych gier bonusowych, aktywowanych przez trafienie co najmniej trzech Scatterów, jest zupełnie inna dla każdego pola.

Rise Free Spins

Gdy na lewym polu gry (RISE) trafimy co najmniej trzy symbole Scatter, wówczas rozpoczynamy festiwal 10 darmowych zakręceń. Niby tylko 10, ale za to jakich! Otóż grając już wyłącznie na jednym pięciobebnowym polu gry, zbieramy symbole Wild. Jak który spadnie, to ląduje z boczku, na później. Później, czyli po dziesiątym zakręceniu, wszystkie zgromadzone symbole Wild wracają jednocześnie na pole gry. Maksymalnie może ich być 15, tyle bowiem symboli widać naraz na bębnach. Ale nawet połowa tej liczby potrafi spowodować, że wygrana z tych 10 tylko free spinów będzie gigantyczna!

Duza Wygrana - Automat Planeta MałpDawn Free Spins

Na polu prawym także możemy trafić symbole Scatter. Gdy spadną co najmniej trzy, wówczas otrzymujemy 15 darmowych zakręceń w grze bonusowej. Oczywiście zupełnie innej, niż w przypadku Rise Free Spins. W trybie Dawn Free Spins występują trzy symbole specjalne, które zbieramy. Aktywują one, po uzbieraniu trzech, jeden z liczników: Multiplier, Extra Wild oraz Extra Free Spins. Po uzupełnieniu pierwszego licznika zwiększamy mnożnik kolejnych wygranych, drugiego - dodajemy do pola gry nowe Wildy, w które zmieniają się kolejne zwykłe symbole, natomiast za trzykrotne trafienie symbolu specjalnego Extra Free Spins otrzymujemy dodatkowe 3 zakręcenia. I jeżeli zdążymy uzupełnić wszystkie liczniki i do tego zgarniemy parę dodatkowych free spinów, wielka nagroda nas nie ominie.

Ciekawostką jest to, że możemy w jednej rundzie trafić po 3 Scattery na obu polach gry. Wówczas nasze bonusowe rozgrywki będziemy prowadzić jedna po drugiej.

 

Podsumowanie

"Planet of the Apes" to gra nietuzinkowa. Pełna ciekawych funkcji i dużych wygranych. Efekty video oraz dźwięki pochodzą wprost z kinowych hitów, wszak gra powstała we współpracy ze studiem 20th Century Fox. Jest więc bardzo efektownie. Czy warto zagrać w "Planet of the Apes". Z pewnością tak. Jednak żeby poznać wszystkie jej możliwości, musimy poświęcić na grę nieco więcej czasu niż w przypadku zwykłych, jednobębnowych slotów. Tutaj przecież wszystkiego jest dwa razy więcej!

Oprogramowanie: Net Ent
Gra Bonusowa : Tak
Ilość bębnów: 10 Mnożniki wygranej: Tak
Linie wypłaty: 40 Jackpot (Kumulacja): Nie
Auto Gra: Tak Kumulacja Progresywna: Nie
Symbol WILD: Tak Wartości żetonów: 0.05-5
Darmowe spiny: Tak Żetony na linię: 1-10
Opcja "Ryzyko" : Nie Znaczniki: Planet of the Apes
Symbol Scatter: Tak Gdzie najlepiej zagrać: Energy

Zagraj

Dodaj komentarz

Hazardowo rekomenduje: