Podstawy bukmacherki

Bezpieczeństwo giełdy zakładów

Giełda zakładów może być fascynującą i satysfakcjonującą zabawą. Kto by w końcu nie chciał być bukmacherem, ustalać kursy i zarabiać na własnej wiedzy sportowej. Jak w każdej hazardowej dyscyplinie tak i tutaj w grę wchodzą jednak pieniądze, a jak pieniądze to od razu nasuwa się jedno pytanie: czy to wszystko jest bezpieczne?

Na giełdzie zakładów zakładasz się z zupełnie nieznajomymi osobami, nic więc dziwnego, że chciałbyś aby wszystkie między wami relacje opierały się na uczciwych przesłankach. Ty ryzykujesz swoimi pieniędzmi, twój „rywal” swoimi. Od tego, czy będą one płynąć bezproblemowo od jednego konta do drugiego zależy powodzenia całej tej zabawy. Skąd możesz mieć pewność, że tak właśnie będzie.

Po pierwsze, giełda zakładów organizowana przez poważnego i uznanego buka jest gwarantowana przez jego autorytet. Czy myślisz, że jakby w grę wchodziły nieuczciwe praktyki, to kilkaset tysięcy osób codziennie by tu grały? Wykluczone. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń czy nieprawidłowości wieść o nich rozniosła by się błyskawicznie. Na coś takiego zawodowy i uznany bukmacher nie może sobie pozwolić i naprawdę dba o swoją dobrą opinię bo mu się to po prostu opłaca.

Pieniądze

Pieniądze. To zasadnicza kwestia. W przypadku giełdy zakładów są one przechowywane na specjalnym koncie gracza i cały czas są do jego dyspozycji. Nie ma sytuacji, że bukmacher, u którego zdeponowaliśmy swój hazardowy budżet, odmawia wypłaty naszych środków czy jakichkolwiek innych związanych z nimi manipulacji. W momencie, gdy wystawimy nasz zakład lub gdy inny gracz decyduje się skorzystać z naszej oferty, pieniądze są blokowane przez bukmachera na specjalnym koncie aby zapewnić nam naszą wygraną lub pokryć nasze zobowiązania w przypadku przegranej. Po zakończeniu zakładu oba salda – tak to nasze jako wystawiającego jak i to, na którym gromadzimy nasze wygrane, zostają natychmiast uaktualniane.

Przepływ pieniędzy

Wszelkie informacje drażliwe oraz przepływy finansowe są szyfrowane za pomocą mechanizmu SSL wbudowanego w przeglądarkę (zwróć uwagę, czy podczas twoich wpłat czy wypłat na belce przeglądarki adres witryny rozpoczyna się od znaków https:// - chodzi o to „s” na końcu). Dotyczy to wszelkich danych osobistych, czy danych kart płatniczych. Wymieniona technologia powoduje, że odczytanie informacji przesyłanych między użytkownikiem a serwerem jest dla postronnych osób niemożliwe.

Nieuczciwe praktyki

Oprócz tego, że bukmacher opiekuje się naszymi pieniędzmi i czuwa aby nasze wygrane i zobowiązania były bez kłopotów realizowane, monitoruje też, czy zakłady na giełdzie nie wzbudzają innego rodzaju podejrzeń. O jakie podejrzenia może chodzić?

Zawsze może się zdarzyć, że wystawiający zakład nie do końca uczciwie wszedł w posiadanie informacji, która wpłynie za wynik zdarzenia. Czy jest to znajomy zawodnika, czy nawet bezpośredni uczestnik wystawianego zdarzenia, jeżeli wie więcej niż powinien to odbija się na uczciwości całego zakładu. Firmy bukmacherskie bacznie przyglądają się wszystkim wystawianym kursom aby takie sytuacje wyeliminować. W tym celu współpracują z wieloma organizacjami sportowymi z całego świata na podstawie porozumienia Memorandum of Understanding.

Ograniczenia

Tak jak na każdej witrynie hazardowej, czy to w kasynie czy pokerroomie, klient ma możliwość nakładania ograniczeń na swoje wydatki. Możemy ustalić limit naszych przegranych czy limit dziennych, tygodniowych czy miesięcznych wpłat. To w celu ochrony nas przed nami samymi.

Przed innymi użytkownikami chroni nas już bukmacher. Nie ma możliwości, aby nasz zakład został przyjęty przez osobę, która nie ma na swoim koncie zdeponowanej kwoty odpowiadającej ewentualnemu zobowiązaniu wobec nas w przypadku naszej wygranej. Nie musimy się więc obawiać, że będziemy musieli „ścigać” naszego dłużnika. On po prostu nie będzie miał możliwości zaciągnięcia wobec nas długu.

Jak widać firmy bukmacherskie, mimo, że nie biorą bezpośredniego udziału w giełdzie zakładów, zdają aby wszystko co się dzieje między graczami odpowiadało najwyższym standardom bezpieczeństwa. Ten interes tylko wtedy ma szansę powodzenia, gdy organizator zapewnia maksymalny komfort jego uczestnikom. I tak na szczęście się dzieje.

Dodaj komentarz

Hazardowo rekomenduje: