Strategie i porady

Jak skutecznie grać w pokera typu ZOOM

Poker rozgrywany w formule Zoom (zwany też jako Rush lub Fast Fold) to wynalazek stosunkowo młody. Niemniej nawet po tym krótkim czasie, gdy tysiące graczy rozegrały setki tysięcy superszybkich rozdań, można się pokusić o ustalenie pewnych sztywnych zasad gry, które mogą nam przynieść największy zysk. Zapraszamy do lektury naszego poradnika.

Przypomnijmy – Zoom poker to rozgrywka cashowa. Odróżnią ją od zwykłych gier stolikowych to, że zestaw graczy, z jakimi walczysz o pulę, zmienia się w każdym rozdaniu. Gdy nie podobają Ci się Twoje karty, wciskasz Szybki Fold i natychmiast zostajesz przeniesiony do nowego stolika – z nowymi graczami i nowymi kartami. Jak to możemy wykorzystać?

Szybki Pas Zoom Poker wersja mobilna

Poker w wersji "szybki pas" jest szczególnie popularny na urządzeniach mobilnych. Powyżej wersja Poker Stars na smartfony z systemem iOS

 

Późna pozycja – loose agressive

Po pierwsze – nie mamy informacji o naszych rywalach. Przy każdym stole jest nowy ich zestaw więc nie bardzo mamy jak robić o każdym z nich notatki w celu późniejszego ich wykorzystania. Druga strona medalu jest taka, że również nasi przeciwnicy niespecjalnie mogą określić styl naszej gry oglądając nas co jakiś czas tylko przez chwilę. Pozwala to na ultraagresywną grę z późnych pozycji – nasze podbicia nie będą zbyt często sprawdzane a 3- czy nawet 4-bety mają większą szansę powodzenia czyli spowodowanie pasu przeciwnika.

Poker ZOOM wersja mobilna

Atak z ostatniej pozycji nawet ze słabymi kartami w wersji ZOOM to niemal obowiązek.

Strategia agresywna odnosi się naturalnie przede wszystkim do sytuacji, gdy zagrywamy z pozycji późnej. Możemy mocno poluzować zakres kart z którymi w takich wypadkach zagrywamy co w dłuższym okresie powinno przynieść pozytywne rezultaty. A jak grać z pozycji wczesnej?

Wczesna pozycja – tight agressive

Grając na wczesnej pozycji gramy ultra tight, czyli wyłącznie z dobrymi kartami. Z powodzeniem mocno podbijamy silne układy. Nie musimy się obawiać swojego wizerunku gracza tight, bo przecież nikt go tak naprawdę nie zna. Raczej rzadko spotkamy się z sytuacją, by chociaż jeden z graczy nie sprawdził czy przebił naszego zagrania gdy mamy asy na ręce. A że asy nie trafiają się często? Grając 300 rozdań na godzinę na pewno nie zabraknie nam w tym czasie sytuacji, gdy dostaniemy karty z zestawy JJ+, z którymi będziemy w rozgrywce faworytem.

Totalna agresja

Ogólne zasady gry w formule Zoom można streścić w jednym słowie „agresja”. Profit będziemy osiągać w tych rozdaniach, w których to my jesteśmy agresorem – czy to zagrywając z późnej pozycji czy to otwierając z monsterem ze wczesnej. Co jakiś czas do arsenału naszych zagrać możemy dodać 3- i 4-bety z różnych pozycji. Gdy zaś zagrywamy jako pierwsi przed flopem, niemal zawsze powinniśmy na flopie grać continuation bet – w większości przypadków rywal odpuści.

Jako, że na tego typu stolikach gra już sporo graczy myślących a nie tylko ciekawskich, nasz przebicia coraz częściej będą się spotykały z foldem. Gracz regularny wie, że nie ma sensu stawiać stacka na spekulacyjne ręce typu AQ czy TT.

Podsumowanie

W gry Zoom możemy grać jednocześnie na 4 stołach, ale w związku z dynamiką gry i rozgrywaniem ok. 300 rozdań na godzinę na jednym stole, jest to dosyć absorbująca rozrywka. Nie jest to być może recepta na stały dochód, bo ilość informacji, dzięki którym w pokerze uzyskujemy przewagę jest minimalna, ale grając według powyższych rad możemy uczynić z niej bardzo interesujący i być może nawet dochodowy przerywnik naszej codziennej gry. Pamiętajmy tylko o odpowiednim zabezpieczeniu naszego bankrolla – w Zoom wszystko dzieje się szybko, także topnienie żetonów. A częstotliwość bad beatów, jakich tu doświadczysz, może nowicjusza wpędzić w spory tilt.

Powodzenia przy stolikach!

Dodaj komentarz

Hazardowo rekomenduje: