Pokerowe ABC

Jak zacząć grę w pokera w internecie

Chciałbyś w końcu zacząć grać w pokera online? Sprawdzić swoje szczęście - ale przede wszystkim umiejętności - grając w karty w internecie? Nie wiesz od czego zacząć ? Bez obaw - nasz portal Hazardowo.com wyjaśni krok po kroku jak rozpocząć grę. To bardzo proste i nie zajmie Ci więcej niż pięć minut a już będziesz siedział przy wirtualnych stolikach i grał w texas holdem albo omahę, na prawdziwe pieniądze albo tylko dla zabawy!  Czytaj dalej!

Wybierz solidnego operatora

Rozpoczęcie gry w pokera w Internecie jest łatwiejsze niż być może sądziłeś. Wystarczy dostęp do Sieci, przeglądarka internetowa i zaczynamy.

W Internecie działa wiele firm oferujących pokera. Jedne mniejsze, działające na zasadzie sublicencji w większych sieciach, inne większe, dysponujące oryginalnym oprogramowaniem. Jak wybrać to najlepsze miejsce?

Przede wszystkim pokerroom (czyli internetowy pokój pokerowy) musi być bezpieczny. Każdy poważny operator może się wylegitymować odpowiednią licencją oraz certyfikatem. Dokumenty te zaświadczają o zgodnym z prawem działaniem firmy a także o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa podczas transferów pieniężnych. To bardzo ważne!

ZOBACZ TEŻ : NAJLEPSZE POKER-ROOMY wg. PORTALU HAZARDOWO.COM

Informacje te zawsze znajdziesz w stopce strony głównej dostawcy internetowego pokera.

Jak-zaczac-gre-w-pokera-online-zaufane-firmy

Jeżeli upewniłeś się, że firma jest godna twojego zaufania, zaczynamy!

Pobieranie i instalacja

Aby objaśnić proces instalacji i rejestracji konta, wybraliśmy firmę Poker Stars - największego i najlepszego operatora od wielu lat na świecie.

Więcej na www.pokerstars.pl

Po pierwsze – na stronie głównej klikasz w zakładkę Pobierz darmowe oprogramowanie do gry;

 Jak-zaczac-gre-w-pokera-online-pobierz-oprogramowanie

Po kliknięciu w tę zakładkę pojawi się taki komunikat. Naciśnij przycisk Zapisz plik.

 Jak-zaczac-gre-w-pokera-online-pobierz-oprogramowanie

Po chwili na pulpicie (czy w tym miejscu, gdzie domyślnie zapisujesz ściągane pliki) pojawi się taka ikona. Kliknij w nią.

Jak-zaczac-gre-w-pokera-online-ikona-na-pulpicie

Po kliknięciu w ikonę pliku instalacyjnego być może pojawi się komunikat systemu z pytaniem, czy instalowane oprogramowanie może wprowadzić zmiany na Twoim komputerze. Oczywiście się zgadzasz.

Kolejnym okienkiem będzie to widoczne poniżej. Ustawiasz język oprogramowania, zaznaczasz miejsca, gdzie chcesz aby pojawił się skrót do Twojego pokerroomu, wybierasz miejsce instalacji (jest to zazwyczaj domyślny folder, gdzie instalujesz wszystkie nowe programy) a także akceptujesz postanowienia licencji.

Następnie wciskasz przycisk Instalacja.

 Jak-zaczac-gre-w-pokera-online-ustawienia-instalacji

Po kilku chwilach instalacji oprogramowania otrzymasz kolejny komunikat z pytaniem, czy chcesz zainstalować wszelkie dostępne aktualizacje. Zgadzasz się.

Jak-zaczac-gre-w-pokera-online-instalacja

Logowanie i tworzenie konta gracza

I już. Zainstalowałeś na swoim komputerze oprogramowanie pokerowe. Przed Twoimi oczami pokaże się taki widok. Aby jednak móc zagrać, musisz utworzyć konto użytkownika. W tym celu klikasz w prawym dolnym rogu przycisk Zaloguj.

Jak-zaczac-gre-w-pokera-online

Po naciśnięciu przycisku Zaloguj przed oczami pojawi Ci się kolejne okienko. Jako, że jesteś po raz pierwszy w pokerroomie, musisz utworzyć konto użytkownika. W tym celu wciskasz przycisk Utwórz nowe konto.

Jak-zaczac-gre-w-pokera-online-logowanie-poker-stars

Pojawia prosty formularz, w którym wpisujesz swój nick (ID Użytkownika) pod którym chcesz grać w pokera, wybierasz hasło oraz podajesz adres e-mail, na który otrzymasz link aktywujący nowo utworzone konto. Na koniec potwierdzasz, że jesteś pełnoletni.

Jak-zaczac-gre-w-pokera-online-zakladanie-konta

Wciskasz przycisk Utwórz konto. Pojawia się okienko wyboru – czy chcesz zagrać jedynie dla zabawy czy może wolisz na prawdziwe pieniądze. Możesz także wciskając przycisk na dole Zamknij i poznaj PokerStars odłożyć decyzję na potem i po prostu obejrzeć pokerroom i jego wszystkie zakamarki.

Zakładamy, że jesteś pokerzystą z prawdziwego zdarzenia i jeżeli zakładasz konto w największym pokerroomie, to chciałbyś również zagrać na prawdziwe pieniądze. Wciskasz więc przycisk Wpłać teraz.

 Jak-zaczac-gre-w-pokera-online

W tym momencie musisz zajrzeć do swojej skrzynki mailowej. W wiadomości z pokerroomu, która przyszła na adres mailowy podany przez Ciebie podczas zakładania konta,  znajduje się kod weryfikacyjny, który musisz wpisać w formularz pokazany poniżej.

 Jak-zaczac-gre-w-pokera-online-weryfikacja nowego konta

Brawo! Twoje konto jest już aktywne!

Po wpisaniu kodu weryfikacyjnego i wciśnięciu przycisku Potwierdź zostaniesz przeniesiony do działu Kasjer w swoim już pokerroomie. W tym miejscu dokonujesz wyboru metody depozytu – czy to przelewem bankowym, czy też transferem środków z jednego z portfeli internetowych. Więcej informacji na temat wpłat i wypłat znajdziesz TUTAJ.

Jak-zaczac-gre-w-pokera-online-depozyt-pieniedzy-na-gre

Aha – nie zapomnij wybrać sobie avatara – to obrazek, który będzie się pojawiał przy Twoim nicku za każdym razem, gdy usiądziesz przy stole. W tym celu w górnej zakładce Konto wybierasz polecenie Wybierz/zmień avatar. Zastanów się dobrze – niektóre pokerroomy dopuszczają tylko jednorazową  zmianę avatara.

Jak-zaczac-gre-w-pokera-online

Wybór gry i stolika

Masz już konto, nick i avatar. Jak zacząć grę?

Najpierw musisz zdecydować, czy chcesz zagrać w turnieju czy w grze stolikowej. Później musisz określić na jakich stawkach chcesz i możesz, ze względu na ilość środków na koncie, zagrać.

Powiedzmy, że najlepiej sobie radzisz w pokerze Texas Holdem No Limit, a że dopiero zaczynasz, to chciałbyś spróbować na stawkach najniższych. Tak będzie wyglądała drabinka Twojego wyboru i lista dostępnych stolików na poziomie Mikro:

 Jak-zaczac-gre-w-pokera-online

Teraz tylko wystarczy kliknąć w podświetloną nazwę stolika (obok nazwy jest podane są również stawki, na jakich zagrasz, rodzaj gry, ilość graczy przy stole, wysokość średniej puli, procentowa ilość oglądanych flopów oraz średnia ilość rozdań na godzinę) i już! Jesteś przy stole i grasz!

Jak-zaczac-gre-w-pokera-online

Od tej chwili możesz do woli oddawać się pasjonującej rozrywce, jaką jest poker w Internecie. Czy będzie to dla Ciebie jedynie wyborna zabawa czy źródło dodatkowych, stałych pieniędzy - zależy tylko od Ciebie.

Zapraszamy do lektury kolejnych materiałów pokerowych na naszej witrynie.

 

Autor: Adam Mota

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2013

© Hazardowo.com 2013

 

 

Dodaj komentarz

Hazardowo rekomenduje: