Strategie i porady

Stars Rewards jako przykład rozbudowanego programu lojalnościowego

Każdy internetowy operator pokerowy doskonale zdaje sobie sprawę, że o stałych, a co najważniejsze aktywnych, klientów należy dbać w szczególny sposób. Atrakcyjna oferta to oczywiście podstawa, niemniej jednak dobre pole do popisu stanowią wszelakiej maści programy lojalnościowe. Dla samych graczy to niezwykle ważna kwestia, bo w końcu jest to dobra okazja, żeby odzyskać choć część zainwestowanych w grę funduszy. Czasami takie programy mogą przyjmować rozbudowaną formę. Tak jak w przypadku platformy PokerStars.

Program Stars Rewards, o którym mowa, zastąpił dawne statusy VIP. Polakom udostępniono go w lipcu tego roku, natomiast użytkownicy z niektórych krajów mieli okazję przyjrzeć się nowym rozwiązaniom nieco wcześniej.  Najprościej rzecz ujmując, nowy program lojalnościowy premiuje aktywną grę na prawdziwe pieniądze za pomocą spersonalizowanych nagród, które można wygrać w ramach wszystkich oferowanych produktów, spełniając odpowiednie warunki. Zatem umiejętne wykorzystanie funduszy na naszym koncie może przynieść nam sporo korzyści, które przynajmniej w teorii mają być dostosowane do naszych potrzeb i preferencji. Powinno to oznaczać mniej więcej tyle, że, jeśli najlepiej odnajdujemy się w wielostolikowych turniejach na stosunkowo niewielkie stawki, w gratisie spodziewamy się otrzymać kilka tak zwanych turniejowych dolarów do wykorzystania jako wpisowe w jakimś ciekawym turnieju, wybranego według naszego uznania. Wszystko zależy oczywiście od intensywności naszego grania i tempa zdobywania punktów Rewards. Są one przyznawane za praktycznie każdy rodzaj gry na prawdziwe pieniądze (z małymi wyjątkami dotyczącymi konkretnych stawek), zarówno w pokerze jak i innych aktywnościach oferowanych na platformie (zakłady i kasyno). Jeśli chodzi o pokera, sposób naliczania punktów jest dość prosty: otrzymujemy 100 za każdego dolara prowizji lub opłaty turniejowej.

Po zebraniu odpowiedniej ilości zostaje nam przyznana jedna z sześciu skrzyń skrywających nagrody. Poziom jaki należy przekroczyć, żeby dostać skrzynię określa pasek postępu, który uzależniony jest od rodzaju skrzyni, co z kolei jest także do pewnego stopnia personalizowane, czyli wynika z ogólnej aktywności gracza. Pod uwagę bierze się między innymi ostatnie rozgrywki i ich rodzaje. Typy przyznawanych niespodzianek są dość różne: począwszy od wspomnianych biletów turniejowych, przez towary, gotówkę, po specjalne monety StarCoins. Te ostatnie akurat występują na platformie już od dawna. Można ich użyć do wymiany na bilety turniejowe, gotówkę, wejściówki do turniejów Sit & Go i Spin & Go oraz zakup produktów w sklepie internetowym. Do wyboru są np.: ubrania, zestawy żetonów, akcesoria, elektronika, książki i inne. StarCoins przydadzą się także w specjalnej loterii ‘The Deal’, gdzie za 7 lub 70 monet zakręcimy kołem i weźmiemy udział w walce o progresywny jackpot i inne atrakcje. Jeśli nam się uda, może to być szybszy sposób na wygranie gotówki lub pomnożenie zdobytych monet.

Jeśli chodzi o same skrzynie, to ich zawartość generalnie określana jest w sposób losowy, aczkolwiek te większe oferują bardziej wartościowe wypłaty i większe prawdopodobieństwo wystąpienia najlepszych z nich. Najbardziej pożądana jest oczywiście koloru platynowego, gdzie regularna suma nagród może wynieść nawet 1000 dolarów. Od czasu do czasu możemy także liczyć na wygranie tak zwanych ekstra nagród, oferowanych poza standardową zawartością skrzyń. Często jest to związane z okresową aktywnością różnego rodzaju pokerowych eventów, wobec czego dodatkową nagrodą do upolowania może być atrakcyjna satelita dająca szansę na zapewnienie sobie miejsca w jakiejś prestiżowej imprezie. Im bardziej wartościowa skrzynia, tym statystycznie większa na to szansa. Nie ma limitów w liczbie skrzyń w ciągu jednego dnia. Aczkolwiek dzienna zdobycz rzędu czterech sztuk skutkuje automatycznym przyznaniem większej z nich, która wymaga zebrania większej ilości punktów. Co jakiś czas możliwe jest tak zwane zwiększenie, co przyspiesza proces ich zdobywania.

Dodaj komentarz

Hazardowo rekomenduje: