Zasady Gier Hazardowych

Video Poker

Video Poker jest bardzo popularną grą hazardową video opartą na zasadach pięciokartowego pokera dobieranego. Ma praktycznie takie same zasady, jedyną różnicą jest to, że nie grasz przeciwko innym graczom ale przeciwko mechanicznemu krupierowi.

Maszyna losuje dla ciebie na ekranie pięć odkrytych kart, a ty musisz zadecydować które z nich zostawić a które wymienić, tak aby ułożyć z nich jak najmocniejszy układ pokerowy.

Zagraj w VideoPokera u nas na próbę! Za darmo, bez rejestracji - KLIKNIJ TUTAJ i graj w wideo pokera jak w prawdziwym kasynie! Wersja testowa gratis!

Wideo poker to gra oparta na szczęściu ale i na umiejętnościach. Decyzje jakie podejmuje grający wpływają na ostateczny wynik rozdania i całej sesji. Jeśli decyzje będą właściwe i grać będziesz wg. określonej precyzyjnie strategii, szansa na wygraną znacznie się zwiększa. W większości kasyn taka gra daje dużo większą przewagę graczowi wideo pokera niż to jest w przypadku jednorękich bandytów.

W pewnym sensie videopoker jest pomostem między grami stołowymi a automatami w kasynie. Niektórzy gracze mogą czuć się przytłoczeni atmosferą gry przy stole, ale oczekują czegoś więcej niż bezmyślne kręcenie bębnami. Dla takich, ceniących sobie indywidualne tempo ale i własne decyzje video poker jest idealną alternatywą.

Kiedy maszyny do video-pokera po raz pierwszy pojawiły się pod koniec lat 70-tych w kasynach amerykańskich, oferowały one podstawową odmianę tej gry, czyli "jacks or better" ("walety albo wyżej"). W ostatnich latach popularność pokera video wzrosła tak, że grę rozwinięto o wiele innych wariantów, których łączna liczba sięgnęła już ponad sto.

Wielu graczy, którzy przeszli z automatów na videopokera bardzo często zostaje przy tej grze na dobre. Doceniają oni wyzwanie jakie stawia gra i mają satysfakcję z opanowania poprawnych strategi. Oczywiście, to nie powinno nikogo odstraszać od spróbowania tej gry, nauczyć się poprawnych zagrań nie jest trudno, a jest przy tym mnóstwo zabawy.

Video Poker - Zasady gry

Po rozdaniu pięciu kart musimy podjąć decyzję które z nich zatrzymujemy (z reguły przycisk i oznaczenie HOLD dla każej karty). Wiele z videopokerów na żywo i w internecie automatycznie przytrzymuje korzystne karty (np. wysokie pary) ale zawsze może zmienić tę decyzję, jeśli chcesz je wymienić.

Kiedy już oznaczysz wszystkie karty to zatrzymania przyciskiem HOLD wciśnij DRAW a pozostałe karty wymienione zostaną na nowe. Jeśli uzyskałeś po wymianie jeden z układów wygrywających (możesz znaleźć je w tabeli PAYTABLE) otrzymasz od razu kredyty. Jeśli chcesz rozegrać następne rozdanie, wciśnij guzik DEAL.

Wiele videopokerów oferuje po wygranym rozdaniu grę bonusową, gdzie można pomnożyć oryginalną wygraną. Z reguły polega to na wskazaniu czy kolejna z wyświetlonych kart będzie wyższa lub niższa (ew. czerwona lub czarna). Oczywiście zanim nie przegramy takiego losowania albo przed jego rozpoczęciem możemy zawsze zrezygnować z gry dodatkowej i odebrać wygraną.

Zanim przystąpisz do gry na automacie video poker (na żywo czy w internecie) sprawdź najpierw dokładnie jaka ustawiona jest wartość jednego żetonu (coin) i ile żetonów obstawiasz w jednym rozdaniu.

Dodaj komentarz

Hazardowo rekomenduje: