Shangri-La

Shangri-La

Ocena Redakcji

5

Zagraj

Nasza Opinia:

Shangri-La to mityczna kraina położona w Tybecie u szczytu fikcyjnej góry Karakal. Po raz pierwszy opisana została w powieści 'Zaginiony horyzont' Jamesa Hiltona. Teraz przypomina o niej NetEnt w swojej najnowszej produkcji.

Na początek wyjaśnijmy nieco przydługi, pełny tytuł gry - The Legend of Shangri-La: Cluster Pays. Otóż dopisek 'Cluster Pays' oznacza, że w slocie zastosowanie ma mechanika płatnych grup, a nie płatnych linii. Tego typu rozwiązanie pamiętamy choćby z gry 'Aloha!: Cluster Pays'. Cóż to oznacza? Wygrywającym układem jest co najmniej 9 symboli przylegających do siebie na bębnach, bez znaczenia w którym miejscu pola gry się znajdują. Ważne tylko, żeby stykały się ściankami a nie rogami.

Wróćmy do naszej mitycznej krainy. Pole gry to 6 bębnów z 5 rzędami symboli na każdym z nich. Obok pola gry widzimy tajemniczego osobnika, przypominającego nieco pandę rudą ubraną w strój tybetańskiego mnicha. To bardzo ważna postać w grze, o czym przekonamy się za chwilę. 

Shangri-La - Automat do Gry Online - Recenzja Hazardowo.comNa bębnach widzimy dwa rodzaje symboli. Symbole spiętrzone, przedstawiające medytującego tygrysa, słonia i małpę, zajmują po dwa pola. Podobnie jak symbol Free Spin. Pozostałe symbole, czyli motylki, ważki, kwiatki i złote rybki zajmują po jednej pozycji na bębnie, ale za to występują w dużych grupach. Jest jeszcze Substitution Symbol, który pełni funkcję WILD, zastępując symbol sąsiedni w celu utworzenia największej możliwej wygranej.

W grze występują funkcje specjalne, w których uruchomieniu swój udział ma nasz mnich. To on przy pomocy swojego tajemniczego kija dorzuca różne przydatne dodatki do naszej gry. A kiedy to zrobi, tego nie wie nikt.

Sticky Re-Spins

Jeżeli na naszych bębnach pojawią się dwie niezwycięskie grupy tych samych symboli, nasz mnich może aktywować funkcję Sticky Re-Spins. Dwie grupy symboli zostają wtedy zatrzymane na bębnach a pozostałe bębny, oraz pozostałe symbole na zatrzymanych bębnach, kręcą się dalej, przyklejając brakujące do naszego wygrywającego układu symbole. I tak do czasu, aż któraś grupa naszych symboli stanie się zwycięską. Oczywiście najwięcej wygramy, jeżeli doklejonymi symbolami nasze dwie grupy się połączą. Może się też zdarzyć, że nie wygramy nic.

Shangri-La - Automat do Gry Online - Recenzja Hazardowo.com

Random Substitutions

Ta funkcja, podobnie jak wspomniane wyżej Sticky Re-Spins, może zostać uruchomiona, jeżeli na naszych bębnach pojawią się dwie grupy takich samych symboli w ilości minimum 4 w każdej. W takim wypadku z laski naszego mnicha wylatują symbole Substitution i lądują na polach przylegających do naszych zatrzymanych symboli, aż do czasu uzyskania wygranej.

Nudge Reel

Kolejna funkcja, która MOŻE zostać aktywowana po spełnieniu wymaganych warunków. Otóż w przypadku, gdy na nasze pole gry spadną 2 symbole Free Spins a na którymś z kolejnych bębnów taki symbol spadnie poza polem gry, MOŻE się aktywować funkcja Nudge Reel. Wtedy do akcji wkracza nasz mnich i cofa odpowiedni bęben tak, aby trzeci symbol Free Spins znalazł się na naszym polu gry. A wtedy zaczynamy zabawę z darmowymi zakręceniami.

Free Spins

Jeżeli na co najmniej trzech bębnach pojawią się symbole Free Spins, pełniące funkcję Scatter, rozpoczyna się runda darmowych zakręceń. Przy trzech symbolach kręcimy 5 razy, przy czterech - 6 razy, przy pięciu - 7 razy a jeżeli trafimy komplet Scatterów - 8 razy. Runda darmowych zakręceń jest najbardziej oczekiwanym scenariuszem w grze, niemniej nieco irytującym.

Otóż przed każdym zakręceniem z laski naszego mnich wylatują symbole Substitution i lądują na naszym polu gry. Zaraz jednak nadlatuje smok, który niektóre z nich likwiduje. Te, które się ostaną, zostają do kolejnego zakręcenia, pomagając ułożyć wygrywające układy. Zawsze jednak w trybie darmowych zakręceń w grze będziemy mieli co najmniej 2 symbole Substitution. Tak więc wygrane mogą być naprawdę solidne, mogą jednak być także niewielkie. W przypadku, gdy całkowita wygrana z rundy Free Spins wynosi mniej, niż dziesięciokrotność naszego podstawowego zakładu, możemy otrzymać jedno dodatkowe zakręcenie, w którym symbole Substitution już nie zostaną przez smoka usunięte.

Shangri-La - Automat do Gry Online - Recenzja Hazardowo.com

Za ile możemy zakręcić w grze 'The Legend of Shangri-La: CLuster Pays'? Do wyboru mamy 10 poziomów stawki oraz wartość monety od 0.01 do 2.00. Te wartości mogą jednak zmieniać się w zależności od konkretnego operatora.

Grafika i dźwięk

Jak już nas przyzwyczaił producent wideoslotów NetEnt, zarówno strona graficzna gry, jak i efekty dźwiękowe stoją na najwyższym poziomie. Idealnie dopełniają scenariusz gry i łagodnie przenoszą nas do świata tybetańskiej legendy.

Urządzenia mobilne

Wersja gry na urządzenia mobilne niczym się nie różni od tej na urządzenia stacjonarne, poza tym, że możemy zagrać zarówno w trybie horyzontalnym jak i wertykalnym. Poza tym gracze leworęczni mogą ustawić przycisk Spin po lewej stronie ekranu swojego smartfonu lub tabletu.

Ogólne wrażenie

Gra 'The Legend of Shangri-La: Cluster Pays' to kolejna gra tematyczna, podążająca za modą panującą obecnie w internetowych kasynach. Już nie wystarczy pięć bębnów i kilka znanych symboli, by zainteresować coraz bardziej wymagającego gracza. Gra musi opowiadać jakąś historię. I tak się dzieje w tym wypadku.

Sama rozgrywka jest dosyć dynamiczna i ciekawa dzięki funkcjom specjalnym. Nigdy nie wiadomo, co wystrzeli z laski naszego rudego mnicha i choćby to trzyma nas w napięciu i niepewności podczas gry. Czy można tu trafić jakieś wielkie wygrane? Pewnie można, bo podwójne symbole medytujących zwierząt są naprawdę wysoko płatne, jednak dosyć rzadko chcą układać się w wygrywające kombinacje. Natomiast mniejszych wygranych będziemy mieli sporo. Kto lubi grać długo i lubi gry z historyjką, z pewnością doceni najnowszą produkcję od NetEnt.

Oprogramowanie: Net Ent
Gra Bonusowa : Nie
Ilość bębnów: 6 Mnożniki wygranej: Nie
Linie wypłaty: 0 Jackpot (Kumulacja): Nie
Auto Gra: Tak Kumulacja Progresywna: Nie
Symbol WILD: Tak Wartości żetonów: 0.01-2 €
Darmowe spiny: Tak Żetony na linię: 1-10
Opcja "Ryzyko" : Nie Znaczniki: NetEnt, Shangri-La
Symbol Scatter: Tak Gdzie najlepiej zagrać: Energy

Zagraj

Dodaj komentarz

Hazardowo rekomenduje: