Betsson uspokaja: Można Grać !

Betsson uspokaja: Można Grać !

Czy e-hazard jest legalny po nowym roku? Czy gracze z Polski mogą nadal bezpiecznie obstawiać i grać przez internet? Według nowej ustawy hazardowej – nie. Według firmy Betsson, znanego i popularnego w całej Europie operatora zakładów sportowych, pokera i kasyna – TAK.

W piątek firma rozesłała do swoich graczy list, w którym zapewnia wszystkich swoich klientów o legalności i bezpieczeństwie gry na swoich serwerach, powołując się przy tym na nadrzędne wobec polskiego prawa przepisy Unii Europejskiej, która zakazuje krajom członkowskim blokowania dostępu do towarów i usług w innych krajach EU.

Betsson zapewnia również o poufności i bezpieczeństwie danych związanych z grą i transferami Polaków. Oto pełna treść listu jaki otrzymali 15-go stycznia 2010 roku klienci notowanego na szwedzkiej giełdzie operatora:

BETSSON PRZYPOMINA: E-ROZRYWKA JEST W 100% LEGALNA W UE

Ustawa hazardowa, która weszła w życie z dniem 1 stycznia 2010 roku w Polsce nie wprowadziła żadnych zmian odnośnie gry na Betsson.com z punktu widzenia polskiego Użytkownika.

Usługi świadczone są w rzeczywistości poza granicami Polski i zgodne są z Artykułem 49 traktatu o swobodzie przepływu osób, usług i kapitału na terenie Unii Europejskiej.

Zgodnie z prawem UE, podmiot z innego kraju członkowsiego (Malta) może świadczyć usługi w innym kraju członkowskim (Polska) bez potrzeby posiadania w nim jakiegokolwiek stałego zakładu pracy/filii/przedstawicielstwa.

Przypominamy także, że w Polsce nie ma prawa, na podstawie którego ktokolwiek może mieć wgląd w nasze konto bankowe bez toczącego się postępowania i żadania sądu lub prokuratora. Również nie istnieje prawo, które zezwala na blokowanie licencjonowanych serwisów zajmujących się e-rozrywką na terenie Uni Europejskiej lub monitorowanie ich Użytkowników.

Warto być doinformowanym i walczyć o swoje swobody obywatelskie!

Pozdrawiamy,

Betsson.com

Warto też zacytować tygodnik Wprost, który w dzisiejszych informacjach na swojej stronie internetowej przewiduje nałożenie na Polski rząd kar za brak notyfikacji (poinformowania) Komisji Europejskiej o zmianach w branży hazardowej. „Zmasakrowanie ustawy przez Komisję Europejską, 130 tys. zł kary za każdy dzień jej obowiązywania oraz idące w setki milionów odszkodowania wypłacane właścicielom jednorękich bandytów – tak może się skończyć dla Polski uchwalenie ustawy hazardowej’ pisze magazyn Wprost.