Stoliki typu ZOOM

Stoliki typu ZOOM

Rodzaje rozgrywek pokerowych – Stoliki cashowe typu Zoom

Jeżeli cierpliwość nie jest Twoją najmocniejszą stroną, mamy coś dla Ciebie. Gry w formule Zoom wprowadzone niedawno do oferty największych pokerroomów (pod różnymi nazwami) z miejsca zdobyły serca pokerzystów. Akcja toczy się w nich błyskawicznie a emocji jest co niemiara.

Ogólne zasady

Na czym więc polega gra Zoom? Jest to przede wszystkim odmiana gry stolikowej, czyli zasiadamy do stołu z żetonami nominalnie odzwierciedlającymi ich wartość w pieniądzach. Przykładowo, do stołu z najniższymi stawkami 0,01$/0,02$ możemy zasiąść z minimalnym buy-inem w wysokości 1,25$ – maksimum to 2 dolary. Dostępne naturalnie są także wyższe stawki, jednak bez tych najwyższych.

Główna zaś zasada gry Zoom jest taka, że w chwili, gdy po obejrzeniu rozdanych kart stwierdzimy, że nie chcemy grać w tym rozdaniu, wciskamy fold i natychmiast jesteśmy przenoszeni do kolejnego stolika.  Fold możemy wcisnąć naturalnie w każdej rundzie licytacji i tak samo – od razu lądujemy przy kolejnym stole od razu w centrum akcji.

Ogólna strategia

Gry Zoom dzięki swej specyfice wymuszają pewne ogólne zasady strategii aby gra w nich była opłacalna. Przede wszystkich powinniśmy grać wyłącznie najwyższe układy, szkoda po prostu czasu na skomplikowane blefy na turnie z marginalnymi rękami, gdy wystarczy zrzucić karty i od razu grać z być może lepszymi. Druga zasada jest taka, że wiedząc, że większość graczy widząc swoje karty wciska automatyczny fold, jesteśmy w stanie ukraść blindy w większej liczbie przypadków niż by to było możliwe w regularnej grze. I po trzecie – wiedząc, że buton zawsze podbije chcąc właśnie ukraść bezpańskie blindy, nasze przebicia z dużego blinda dużo częściej zakończą się sukcesem, czyli zgarnięciem puli przed flopem.

Plusy i minusy

Plusem gier Zoom jest ich szybkość, czyli ilość rozdań, w których możemy wziąć udział w przeciągu godziny a właściwie ilość zestawów rąk startowych, które możemy obejrzeć. Dużo częściej niż w regularnych grach stolikowych dostaniemy bardzo mocne karty, więc dużo częściej te nasze mocne karty spotkają się z kartami tylko trochę słabszymi. Przy odrobinie cierpliwości łatwo podwoić stack w grze Zoom.

Minusem tych gier jest fakt, że ciężko opierać się wyłącznie na nich chcąc z pokera uczynić źródło regularnego dochodu. Możliwa ilość granych jednocześnie stołów typu Zoom jest ograniczona zazwyczaj do czterech, więc w porównaniu z grywanymi przez zawodowców nawet kilkudziesięcioma stolikami naraz nie wygląda to zbyt atrakcyjnie, nawet pomimo szybkości całej gry. Drugim minusem jest to, że mimo wszystko gry Zoom charakteryzują się dużymi swingami – dużo gier, dużo bad beatów. Nie każdy bankroll to wytrzyma.

Podsumowanie

Gry typu Zoom są ciekawą ofertą dla wszystkich niecierpliwych, którzy nie lubią dłużyzn przy stolikach. Są znakomitą rozrywką, gdy na grę możemy poświęcić tylko kilka chwil – przez te kilka chwil akcji z pewnością nie zabraknie. Jeżeli zaś chciałbyś regularnie wygrywać w takich grach, musisz już podejść do zagadnienia mniej beztrosko i trzymać się twardej strategii.