MuchBetter – nowość na rynku
Systemów internetowych płatności i przesyłu środków, mobilnych aplikacji finansowych i elektronicznych portfeli na rynku istnieje dosyć dużo. Jak się nie pogubić w ich gąszczu, jak wybrać najlepszy? Jak najlepiej ogarnąć kwestię wpłaty pieniędzy do kasyna i bezpiecznej wypłaty środków? Dzisiaj przyjrzymy się stosunkowo młodej aplikacji – MuchBetter.
Portfel internetowy (EMI – Electronic Money Institution) MuchBetter na rynku usług przesyłu środków zadebiutował w roku 2017. Autoryzowany i licencjonowany jest przez FCA, czyli brytyjski Financial Conduct Authority pod numerem referencyjnym FRN 900704. O nasze środki możemy więc teoretycznie być spokojni.
Jeżeli mielibyśmy do czegoś porównać MuchBetter, to będzie to z pewnością Revolut. MuchBetter również opiera się na aplikacji mobilnej a do założenia konta (w wersji podstawowej) wystarczy nam numer telefonu. Sama konfiguracja i założenie konta zajmuje może 2 minuty.
MuchBetter – jak to działa?
Zaczynając od początku – do aplikacji logujemy się odciskiem palca na smartfonie. Kto nie ma palca albo jego urządzenie nie dysponuje czytnikiem linii papilarnych, może wpisać wybrany przez siebie, czterocyfrowy kod PIN.
Środki do naszego konta możemy dodać korzystając z przelwu SEPA (bez prowizji), serwisu Przelewy24 (bez prowizji), usługi Trustly (prowizja 2%), portfela kryptowalut (prowizja 2%) lub karty kredytowej (prowizja 2.5%). Do takiej operacji nie musimy jeszcze weryfikować tożsamości. Dopiero zlecając wypłatę będziemy musieli pokazać dowód osobisty lub paszport.
W MB obowiązują też startowe limity transakcji. Pierwszym limitem płatności jest kwota 920 złotych – dziennie, tygodniowo, miesięcznie i rocznie. Jeżeli chcemy ten limit podnieść, musimy konto zweryfikować, przedstawiając dowód tożsamości.
Poza tym możemy nasze środki przesłać innemu użytkownikowi MuchBetter. W tym wypadku, tak jak w Revolut, wystarczy numer telefonu odbiorcy płatności. Możemy również od innego użytkownika MuchBetter takiej płatności zarządać, wysyłając prośbę o przelew.
MuchBetter – e-portfel z kartą płatniczą
Do naszego konta otrzymujemy kartę Mastercard, która jest zupełnie darmowa. Aby móc złożyć zlecenie wysłania takiej karty, musimy posiadać na naszym saldzie minimum 30 złotych, uzupełnić swoje dane osobowe i przeprowadzić weryfikację tożsamości.
I tu mamy wreszcie coś, czego nie znajdziemy w innych popularnych portfelach internetowych. Otóż nasza karta nie posiada stałego numeru CVV, co uniemożliwia potencjalnemu złodziejowi używanie naszej karty. Dynamiczny numer CVV będzie każdorazowo generowany przez aplikację podczas każdej naszej płatności kartą. Kartą, którą możemy wypłacać środki w każdym bankomacie.
Druga innowacyjna ciekawostka to specjalny brelok, który możemy kupić za 9.99 funta. Tym brelokiem możemy dokonywać transakcji zbliżeniowych bez konieczności noszenia przy sobie karty.
MuchBetter – wady i zalety
Jakie wady znajdziemy w aplikacji i ogólnie w elektronicznym portfelu MuchBetter? To, co nas najbardziej interesuje, to akceptowalność tej metody przez internetowe kasyna i bukmacherów. Zauważalny jest trend wzrostowy, ale wciąż wiele kasyn wpłat z MuchBetter nie akceptuje.
Po drugie, paradoksalnie, nie da się nie zauważyć, że MuchBetter bliżej jest właśnie do bukmacherów niż do własnych klientów – ścisła współpraca z tymi pierwszymi może skutkować zbyt dużą ilością informacji, jaką serwis przekazuje bukom. Oczywiście jest to skutkiem realizacji wymaganej w UK polityki Know Your Client, ale pewien niesmak pozostaje.
Co jeszcze? Nie zasilimy naszego konto przelewem z karty przedpłaconej ani kodem Paysafe, ale może kiedyś to się zmieni, teraz nie pozwalają na to wymogi licencyjne.
Na koniec, najważniejsze – opłaty. MuchBetter chwali się powszechnie, że jest najtańszy i „OWieleLepszy” („MuchBetter”). Być może tak jest, ale tabeli opłat próżno szukać na stronie operatora czy w aplikacji. O tych przekonamy się dopiero dokonując transakcji.
Masz już MuchBetter? Pamiętaj, że bez problemu wpłacisz nim środki na grę do EnergyCasino !